Масляні або жирні плями. При появі жирних плям потрібно якомога швидше приступити до їх видалення. Звичайну столову сіль дрібного помелу насипають на пляму на 5-7 хвилинах, а потім зміщують щіткою середньої жорсткості. Таку маніпуляцію повторюють 2-3 рази, традиційно за цей час пляма зникає. Замість солі можна використовувати крохмаль, дитячу присипку або крейд. У деяких випадках для виведення жирної плями цвіль піна для гоління, нанесена на 10-15 хвилин. Засалені підлокітники, спинки і сидяння чудово відмиваються міліонним розчином, або розчином харчової соди.
Плями крові. Бажано приступати до видалення плям відразу після їх появи, поки рідина не вибралася в глибокі шари оббивки. Свіжа кров легко змивається холодною водою. У разі, якщо кров підсохла, чисту серветку змочують у холодному соляному розчині, що складається з 1 частини солі і 4 частин води. Тканиною накривають і обережно промокають пляму, збираючи кров у серветку. Повторюють маніпуляцію кількома розами, для того щоб тканина вибрала максимальну кількість забруднень. Потім беруть чисту серветку, змочують перекисом водню, і акуратно протирають місце забруднення до тих пір, поки реакція на кров не закінчиться.
Сеча. Крім неприємного зовнішнього вигляду, плями сечі наповнюють будинок неприємним запахом. Боротьбу ведуть як із зовнішніми проявами, так і із запахом, а це набагато складніше. Робота зі свіжою плямою втрачається тим самим, щоб якомога швидше зібрати максимальну кількість рідини за допомогою сухих серветок. Потім починають боротьбу із запахом. Найкраще в таких випадках, про себе представляє водний розчин оцту, розведений у пропорції 1:3. У розчині змочують серветку і складають на плямі на півгодині. Потім сухою чистою серветкою просочують це місце, збираючи вологу. Потім знову потрібно серветку, змочену в отцевом розчині. Чим більше процедура повторюється, тим менше залишається запах. Застарілі плями сечі домашніх вихованців вивести самостійно буває дуже складно, в цьому випадку допоможе професійна хімчистка.
Сліди від кулькової ручки або маркера. Забруднення чорнилом або маркером виводять медичний спирт, горілка або ацетон. Ватний тампон потрібно змочити в рідині, добре віджати і акуратно нанести на пляму точно по контуру. Плями можуть «розповзатися» по тканині від великої кількості вологи, тому потрібно якомога частіше міняти серветку на чисту і добре віджимати.
Плями від соку або вина. Для видалення плям від напоїв також корисним буде спирт або горілка. Пляма обробляють змоченою в спирті, і добре віджатою серветкою. Площа забруднення не буде збільшуватися, якщо порушити рух від краю плямами до центру. Вологу пляму присипають содою, а потім просто пилососять диван.
Плями кави або чаю. Пляма від розлитого чаю натирають звичайним господарським милом, а потім змивають вологими ганчірками. Запорука якісного очищення дивана від чаю або кави – багаторазове змивання мильного розчину з оббивки.
Жувальна гумка. Прилиплу жувальну гумку потрібно гарненько «заморозити» льодом в пакеті з морозилки, а потім акуратно очистити тупим краєм ножа.